Przejdź do treści

McDonald’s Krapkowice

Adres

ul. Prudnicka 35, 
47-300 Krapkowice

Ocena (wygląd)
4 gwiazdki
Ocena (jedzenie)
4 gwiazdki

Opis

McDonald's to jedna z największych sieci fast foodów na świecie, która zaczyna swoją historię w 1940 roku w San Bernardino w Kalifornii. Pierwszy sklep McDonald's został otwarty w 1948roku przez braci Richarda i Maurice'a McDonaldów. Początkowo była to restauracja serwująca głównie hamburgery, frytki i napoje, jednak z biegiem czasu menu zostało rozszerzone o nowe produkty.

Firma rozwijała się szybko, a pierwszy sklep poza Stanami Zjednoczonymi powstał w Kanadzie w 1967 roku. Obecnie McDonald's jest obecny w ponad 100 krajach i posiada ponad 38 000 restauracji na całym świecie.

McDonald's słynie z oferowania hamburgerów, frytek, kurczaków i innych produktów typu fast food, a także z kampanii reklamowych i akcji marketingowych. Firma stale rozwija swoje menu i wprowadza nowe produkty, aby dostosować się do różnych gustów i preferencji konsumentów na różnych rynkach.

McDonald's jest również znany ze swojego wpływu na kulturę fast foodów. To właśnie on wprowadził pojęcie "McDrive®", dzięki któremu klienci mogli zamawiać jedzenie bez wychodzenia z samochodu. Kolejnym ważnym wkładem firmy do rynku jest wprowadzenie koncepcji "happy meal", czyli zestawu dla dzieci, zawierającego jedzenie, zabawkę oraz innego rodzaju nagrody.

McDonald's jest również znany z swojego zaangażowania w różnego rodzaju działania społeczne i filantropijne. Firma jest aktywna w dziedzinie ochrony środowiska, wsparcia lokalnych społeczności oraz w dziedzinie edukacji i rozwoju młodzieży.

Tagi

Godziny otwarcia