Zamkowy Młyn

5.04

Zamkowy Młyn

Adres:Młyńska 3, 47-300 Krapkowice
Telefon:77 4461100

"Zamkowy Młyn" położony jest poniżej starych murów okalających rynek z XIV- wiecznym kościołem pod wezwaniem św.Mikołaja oraz XIII-wiecznym zamkiem należącym ongiś do znamienitego rodu piastowskich książąt opolsko - raciborskich. Po śmierci ostatniego z rodu Jana II Dobrego zamek przechodzi w ręce Ferdynanda I Habsburga.

W oryginalnych wnętrzach starego młyna, którego powstanie datuje się na rok 1852, znajdują się przeznaczone do dyspozycji gości - usytuowane na pięciu kondygnacjach sale, w których pomieszczono w stylowych wnętrzach: kawiarnię, restaurację na 80 osób, dwupoziomową salę weselno-bankietową na łączną ilość 150 osób, salę konferencyjną na 80 osób oraz przypominającą swym charakterem i wystrojem lata dwudzieste ubiegłego wieku - salę bilardową. W drugim skrzydle "Zamkowego Młyna" znajduje się, wyposażona w windy, część hotelowa, która dysponuje dwudziestoma pięcioma jedno i dwuosobowymi pokojami oraz apartamentem dla nowożeńców.

Z okien "Zamkowego Młyna" rozpościera się niezapomniany widok na rozwidlenie Osobłogi i Młynówki oraz położoną w ich delcie wysepkę, na której znalazło schronienie stadko kóz. O wschodzie słońca, widocznego przy pięknej pogodzie o każdej porze roku, budzi gości śpiew ptaków. Doskonałe położenie (ok.10 min. od zjazdu z autostrady A-4 na Krapkowice - Gogolin) stanowi dodatkowy atut "Zamkowego Młyna", który zapewnia gościom doskonały wypoczynek oraz miłą, rodzinną atmosferę.